Wakacje w Mieście

„Wakacje w Mieście” zorgaznizowane przez Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury i Rekreacji w Mroczy dobiegają końca. Jak co roku, dla dzieci i młodzieży na czas letni przygotowano szeroką ofertę kulturalno-rozrywkową.  W Hali Widowiskowo-Sportowej odbywały się zajęcia plastyczne, przyrodniczo-ekologiczne, gry terenowe, zajęcia sportowe. Oprócz tego zorganizowano kilka ciekawych wyjazdów.

Dzieci mogły uczestniczyć w warsztatach tworzenia świec żelowych oraz musujących pastylek do kąpieli, instruktażowych zajęciach z budowy samolotów. Wziąć udział w twórczych zajęciach z piankami PlayMais oraz stworzyć swojego Slime. Ponadto przeprowadzono zajęcia kulinarne, podczas których dzieci samodzielnie piekły pizzę i tarty z owocami. Nie zabrakło również spacerów oraz gier i zabaw na świeżym powietrzu, gier terenowych oraz nocowania w hali, podczas którego wszyscy mieli możliwość oglądania zaćmienia księżyca.

W dniu 26 lipca zorganizowano wyjazd do Bydgoszczy, w trakcie, którego uczestnicy mieli okazje mierzyć się z zagadkami w Escape Room. Taka forma spędzenia wolnego czasu okazała się dla wszystkich wspaniałą, momentami straszną, ale niezapomnianą przygodą. Z kolei 6 sierpnia zorganizowano wycieczkę do Wieliczki i Inwałd Parku. W programie przewidziano zwiedzanie Kopalni Soli, nocowanie w Komorze Słowackiego (125m pod ziemią) oraz warsztaty i zajęcia edukacyjne w Inwałdzie. Ostatniego dnia uczestnicy wyjazdy mogli korzystać z szeregu dostępnych atrakcji. Zwiedziliśmy Park Miniatur Polski, Europy i Świata, przepiękny Park Jana Pawła II, Średniowieczną Warownię oraz Dinolandię.  Ostatni wyjazd odbył się 10 sierpnia, podczas którego mieliśmy okazję uczestniczy w zajęciach na strzelnicy „Tarcza” oraz skorzystać z wodnych atrakcji Aquaparku w Pile.

Łącznie w ciągu trzytygodniowych zajęć i wyjazdów zorganizowanych pod hasłem „Wakacje w Miejsce” udział wzięło 220 uczestników. Serdecznie dziękujemy wszystkim osobom, które były zaangażowane w przygotowanie tegorocznych zajęć, które czuwały nad bezpieczeństwem dzieci podczas wyjazdów do Bydgoszczy, Wieliczki i Inwałdu, Piły, nocowania w Hali Widowiskowo-Sportowej.

Przygotowała: Dominika Turek, animator Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury i Rekreacji w Mroczy.

 

Ze względów na niesprzyjającą pogodę nie mógł odbyć się wyjazd rowerami do Rościmina w dniu 1 sierpnia, podczas, którego mielibyśmy okazję popływać na kajakach i wziąć udział w podchodach. W związku z tym informujemy, iż zaległa wycieczka rowerowa odbędzie się 30 sierpnia. Wszystkich chętnych zapraszamy do udziału, a Ci, którzy nie mogą z nami wybrać się rowerami, zapraszamy bezpośrednio do Rościmina. Zgłoszenia pod numerem tel. 570-228-730 – Dominika Turek