Kolejny sukces zespołu teatralnego BAJZEL!

Narodowe obchody stulecia odzyskania przez Polskę niepodległości stworzyły wiele okazji do radosnego świętowania wyjątkowej rocznicy, ale i skłoniły do poszukania odpowiedzi na kilka ważnych pytań. Zaprezentowany na konkursie spektakl WOLNOŚCI PRAGNĘ PONAD WSZYSTKLO ma na celu poruszyć widzem, który być może pod wpływem teatralnego przeżycia sytuacji zaznaczonych na scenie, odpowie na zadane pytania. Być może poczuje więź  z Polską, która symbolicznie cofnie wskazówki zegara.

 Podstawą do napisania scenariusza przez Justynę Misterkiewicz-Hamowską była adaptacja teatralna wiersza11 listopada Jana Lechonia. W spektaklu wystąpili: Amira Berghleh, Matylda Pokrzywka, Helena Radziejewska, Sara Berghle, Aleksander Leks, Lena Kaczmarek, Nina Skowronek, Marianna Wegner, Martyna Barnaś, Alicja Gondek, Natalia Gondek, Iga Janeczko, Laila Jasińska, Aleksandra Nowak, Agata Pokojska, Julian Radziejewski, Antonina Wojtczak, Nikola Danielewska, Aleksandra Nawrot.

Mrotecki teatr dziecięco – młodzieżowy zajmuje ważne miejsce na kulturalnej scenie Pomorza i Kujaw. Zgraną grupę uczestników w wieku 5-15 lat  jednoczą  pasja i wspólne cele – rozwój poprzez  pracę i zabawę,  próby  artystycznego zgłębiania radości istnienia, poszukiwanie niezwykłych sposobów opowiadania o rzeczywistości oraz jej ekspresywne doświadczanie. A wszystko to  z uwagą na piękno mowy polskiej i kulturowe korzenie. 

Działalność zespołu została doceniona. Jej szczególnie znaczenie podkreślono w uzasadnieniu przyznanej MGOK i R w Mroczy  nominacji - Kuźnia Mistrzów Mowy Polskiej.

Teatr prowadzi Justyna Misterkiewicz – Hamowska, polonista, filmoznawca, bibliotekarz  zafascynowana teatrem jako wyjątkowym „narzędziem” odkrywania prawdy o rzeczywistości i  naturze człowieka, kreowaniu  teatrum mundi  dziecięcej wyobraźni.

            Uczestnicy zajęć każdego roku stają na deskach teatralnych Baja Pomorskiego w Przeglądzie Interpretacji Teatralnej dla Dzieci i Młodzieży.  Tegoroczny konkurs odbędzie się w dniach 18-22 marca. Już teraz trzymamy kciuki, życzymy wielu sukcesów i powodzenia.

 

 

https://bydgoszcz.tvp.pl/41070077/przeglad-internetowych-teatrow

https://www.kujawsko-pomorskie.pl/wywiad-tygodnia/30411-sukces-ma-smak-czekolady-i-wanilii