Dla Krajny i Pałuk Wawrzyniec kucharzy”24 maja 2015 r.

Zapraszamy do wspólnej zabawy

Stowarzyszenie„Partnerstwo dla Krajny i Pałuk”orazMuzeum Ziemi Krajeńskiejzapraszają mieszkańców regionu na doroczną imprezę plenerową„Dla Krajny i Pałuk Wawrzyniec kucharzy”24 maja 2015 r.na ul. Powstańców Wielkopolskich w Nakle nad Notecią.

Zaczynamy o godz. 10:00 Mszą św. w Kościele pw. Św. Wawrzyńca w Nakle nad Notecią. Następnie barwny korowód – z orkiestrą na czele – przejdzie ulicami miasta, by tym samym dokonać uroczystego otwarcia imprezy.

W ramach wydarzenia organizowany jestXII Konkurs Dziedzictwa Kulinarnego „Smaki Krajny i Pałuk”, którego celem jest promowanie dziedzictwa kulinarnego i lokalnych tradycji Krajny i Pałuk, a takżeVII Jarmark św. Wawrzyńca.

Jak co roku, na ulicy miasta, stanie mnóstwo stoisk wypełnionych lokalnym rękodziełem, smacznym regionalnym jedzeniem, a na każdym kroku spotkać będzie można pasjonatów kuchni krajeńsko-pałuckiej. Zaplanowany został również pokaz kulinarny Rafała Godziemskiego – szefa kuchni Hotelu Słoneczny Młyn oraz koncert Zespołu Pieśni i Tańca „Ziemia Bydgoska”. Dla najmłodszych zorganizowano gry i zabawy z nagrodami oraz dmuchane zjeżdżalnie. Wszystkim przygotowanym na ten dzień atrakcjom towarzyszyć będzie muzyka na żywo oraz tańce ludowe.

Zakończenie imprezy zaplanowane zostało na godz. 17:00.

plakat kulinarny 2015B KRZYWE rgb Kopiowanie

Agata Mielcarek

Stowarzyszenie „Partnerstwo dla Krajny i Pałuk”