IV Rodzinny Rajd Rowerowy „Kolumb 2015” za nami!

  

W niedzielę, 7 czerwca, prawie dwustu rowerzystów w wieku od 8 do 70 lat wzięło udział w IV edycji Rodzinnego Rajdu Rowerowego „Kolumb 2015”. W tym roku trasa po raz pierwszy przebiegała przez tereny naszej gminy. Uczestnikami rajdu byli także mieszkańcy gminy Sicienko oraz Nakła nad Notecią. 

Każda z trzech grup startowała na terenie swojej gminy. Rowerzyści z Mroczy wyruszyli z Centrum Turystyki Rowerowej w Krukówku, gdzie powitał ich Burmistrz Miasta i Gminy Mrocza - Leszek Klesiński. Kierownikiem wycieczki był Przewodniczący Rady Miejskiej w Mroczy - Andrzej Brzóska.

Wszystkie grupy spotkały się w parafii pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa Samsiecznie, skąd po Mszy Świętej wspólnie wyruszyli już oficjalną trasą, podziwiając po drodze urokliwe tereny Krajny. Nad bezpieczeństwem uczestników czuwała asysta, składająca się z Policji oraz Strażaków z OSP w Mroczy.

Ukoronowaniem rajdu było wspólne ognisko, zorganizowane na placu przy świetlicy wiejskiej w Samsieczynku. Na zmęczonych i głodnych rowerzystów czekały kiełbaski, ufundowane przez Burmistrza Miasta i Gminy Mrocza, ciasta przygotowane przez Koło Gospodyń Wiejskich z Samsieczynka, a także napoje, owoce oraz upominki, których sponsorem był Bank Spółdzielczy w Nakle nad Notecią. Starostwo Powiatowe w Nakle nad Notecią przekazało uczestnikom kamizelki odblaskowe, które na ręce organizatorów złożył uczestniczący w rajdzie Wicestarosta Nakielski - Andrzej Kinderman. Na zakończenie rowerowej wyprawy wszyscy uczestnicy stanęli do pamiątkowego zdjęcia.

Głównym organizatorem Rajdu było Stowarzyszenie Katolickie „Rycerze Kolumba”, a współorganizatorami: Miejsko Gminny Ośrodek Kultury i Rekreacji w Mroczy, Stowarzyszenie „Nasza Gmina Sicienko” oraz Koło Gospodyń Wiejskich w Samsieczynku.

Jako współorganizator Rodzinnego Rajdu Rowerowego „Kolumb” MGOKiR w Mroczy dziękuje wszystkim rowerzystom za wspólną sportową zabawę, Policji oraz Strażakom z OSP w Mroczy za zapewnienie bezpieczeństwa na trasie, a także wszystkim osobom i instytucjom, które wsparły tę inicjatywę. Mamy nadzieję, że V edycja RRR „Kolumb” będzie równie udana. Jak zauważył inicjator i pomysłodawca tego wydarzenia Piotr Chudzyński:

Rajd przeradza się w jedną z największych tego typu imprez masowych w tym regionie. Z pewnością w kolejnych latach będzie on kontynuowany bo jak widać było, są osoby zainteresowane taką formą rekreacji.

DSC08913 Kopiowanie

 

DSC08985 Kopiowanie

DSC08957 Kopiowanie

DSC09002 Kopiowanie