LEKCJA KREATYWNOŚCI


Mary Lou Cook stwierdziła, że ,,kreatywność to wymyślanie, eksperymentowanie, wzrastanie, ryzykowanie, łamanie zasad, popełnianie błędów i dobra zabawa." Odnoszę wrażenie, że właśnie tego oczekiwał od uczestników warsztatów teatralnych pan Dawid Kartaszewicz, mając na uwadze pobudzenie ich do twórczego działania.

Podczas czterodniowych spotkań (21-24 marca) ponad dwudziestoosobowa grupa dzieci i młodzieży  wzięła udział w wyjątkowym projekcie artystycznym. Znany aktor teatralny i filmowy, Dawid Kartaszewicz, w ramach realizacji autorskiego projektu pod hasłem "Porąbany teatrzyk", odwiedził mrotecki dom kultury. Twórcze działanie, oparte na zadaniach kierunkowych oraz swobodnej improwizacji, skłoniło uczestników do szeroko pojętej aktywności. Grupa dzieci i młodzieży podczas wspólnej twórczej zabawy poruszała wyobraźnię, angażowała się emocjonalnie i fizycznie. Uczyła się trafnie wyrażać intencje na scenie. Trening dotyczący "body & mind", nie tylko przyniósł satysfakcjonujące efekty w pracy z przyszłymi adeptami teatralnymi. Stał się dla wszystkich uczestników warsztatów okazją do rozwinięcia umiejętności współdziałania w grupie, okazywania uczuć, kierowania ciałem i operowania słowem.
Kreatywność prowadzącego o charyzmatycznej osobowości uczyniła warsztat wyjątkowym. Spotkanie pana Dawida z mrotecką grupą teatralną można podsumować krótko: ENERGIA, ŻYWIOŁ, ZABAWA - proszę tylko spojrzeć na fotorelację.


(Justyna Misterkiewicz - Hamowska - instruktor teatralny)

 

 

01

 

 

02

 

 

03

 

 

04

 

 

05

 

 

06

 

 

07

 

 

08

 

 

09

 

 

10

 

 

11

 

 

12

 

 

13

 

 

14

 

 

15

 

 

16

 

 

17

 

 

18

 

 

19

 

 

20

 

 

21

 

 

22

 

 

23

 

 

24

 

 

25

 

 

26

 

 

27