II Warsztaty Teatralne

Wakacyjne zajęcia teatralne to z pewnością doskonały sposób na przeżycie niepowtarzalnej przygody ze sztuką i spotkanie ludzi z pasją. Idealna szansa, by sprawdzić, czy młodzieńcze marzenia o aktorstwie nie mijają się z rzeczywistością i ostatecznie ''złapać '' teatralnego bakcyla.
Mogło się o tym przekonać 30 uczestników letnich warsztatów teatralnych współfinansowanych i zorganizowanych przez Towarzystwo Ziemi Mroteckiej oraz Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury i Rekreacji w Mroczy w dniach od 26.06 do 30.06. 2017r. Obozowicze w wieku od 7 do 16 lat mogli uczestniczyć w zajęciach prowadzonych przez instruktora Justynę Misterkiewicz-Hamowską oraz aktora filmowego i teatralnego Dawida Kartaszewicza odbywających się w Harcerskiej Stanicy Wodnej w Rościminie.
Młodzi miłośnicy teatru i gry aktorskiej pracowali nad dykcją, emisją głosu, plastyką ciała, ruchem scenicznym i emocjami za pomocą zabaw i gier teatralnych. Nauka podstawowych umiejętności warsztatowych w atmosferze zabawy dostarczyła dużo radości, pozwoliła na przełamanie barier oraz otwarcie się na sztukę. Ćwiczenia integrujące grupę oraz elementy improwizacji aktorskiej pozwoliły uczestnikom zajęć na odkrywanie nowych możliwości, twórcze spędzenie wolnego czasu oraz czerpanie satysfakcji i przyjemności ze wspólnej ''zabawy w teatr''. Popołudniami znalazł się czas na rekreację, sport i animacje. Uczestnicy sprawdzali swoich sił podczas zajęć kajakowych, oraz pływania łodziami wiosłowymi. Mieli również okazję poznać i wziąć udział w zajęciach z Geocachingu prowadzonych przez instruktora Łukasza Piotrowskiego. Był także czas na tańce animacyjne, dyskotekę, ognisko i letnie kino nocne. Przeprowadzono również pogadankę „Bezpieczni na wakacjach” przez strażaków z Państwowej Straży Pożarnej w Nakle nad Notecią.
Kilka dni beztroskiej zabawy, nauki i odpoczynku szybko dobiegło końca lecz na pewno zostanie na długo w pamięci uczestników II Warsztatów Teatralnych.
Serdeczne podziękowania składamy wszystkim tym osobom, które przyczyniły się do zorganizowania tegorocznego obozu: Starostwo Powiatowe w Nakle nad Notecią za dofinansowanie zadania, Kindze Stachowskiej prezesowi Towarzystwa Ziemi Mroteckiej za współfinansowanie obozu, Komendantowi Harcerskiej Stanicy Wodnej w Rościminie Krzysztofowi Raczyńskiemu, zastępcy dyrektora Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury i Rekreacji w Mroczy Kamili Łącznej, instruktorom teatru Justynie Misterkiewicz-Hamowskiej i Dawidowi Kartaszewiczowi, opiekunom i instruktorom Dominice Turek, Michałowi Raczyńskiemu i Łukaszowi Piotrowskiemu oraz strażakom z Państwowej Straży Pożarnej w Nakle nad Notecią.

 

2000px POL powiat nakielski COA.svg     logo mgokir bezTLA300x300