IV Warsztaty Kajakowe

 Już po raz IV młodzież z gminy Mrocza mogła uczestniczyć w Warsztatach Kajakowych „Łączy Nas woda, poznaj nasz region” zorganizowanych przez Towarzystwo Rozwoju Ziemi Mroteckiej oraz Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury i Rekreacji w Mroczy, a współfinansowanych przez Starostwo Powiatowe w Nakle nad Notecią. Grupa młodzieży licząca 15 osób z terenu gminy Mrocza w dniach od 16.08-19.08 2017r. doskonaliła umiejętności kajakowe, techniki pływania kajakiem oraz prawidłowego manewrowania łodziami wiosłowymi, poznawała zasady bezpiecznego zachowania na wodzie.

Pierwszego dnia uczestnicy warsztatów brali udział w spływie kajakowym z Puszczy do Rościmina. Doskonalili swoje umiejętności i wykorzystywali poznane techniki pływania kajakami jedno i dwu osobowymi. Obcowali z przepiękna przyrodą Krajeńskiego Parku Krajobrazowego, natomiast następnego dnia uczestnicy wyruszyli poznawać rzekę Brdę. Spływ był okazją do poznania zasad poruszania się po rzece na której pływają małe statki oraz ćwiczy młodzież z bydgoskich klubów wioślarskich. W kolejnym dniu odbył się spływ rzeką Noteć z Zamościa do Nakła nad Notecią.

Na zakończenie warsztatów w dniu 19.08.2017r. w Harcerskiej Stanicy Wodnej w Rościminie po zakończonych zajęciach teoretycznych na Jeziorze Rościmińskim Małym i Witosławskim odbyły się zajęcia integracyjne oraz ognisko, po czym instruktorzy podziękowali uczestnikom warsztatów i wręczyli pamiątkowe dyplomy.

Warsztaty prowadzone były przez Instruktora Kajakarstwa Polskiego Związku Kajakowego, Ratownika WOPR, członka 12 Drużyny Ratowniczej WOPR w Nakle nad Notecią – Michała Raczyńskiego oraz instruktora turystyki kwalifikowanej, specjalność turystyka kajakowa Dominikę Turek.

Serdeczne podziękowania składamy: Starostwu Powiatowemu w Nakle nad Notecią za dofinansowanie zadania.

 

2000px POL powiat nakielski COA.svg    logo mgokir bezTLA300x300