Ballada o Ka…

Wakacyjne zajęcia teatralne to z pewnością doskonały sposób na przeżycie niepowtarzalnej przygody ze sztuką i spotkanie ludzi z pasją. Idealna szansa, by sprawdzić, czy młodzieńcze marzenia o aktorstwie nie mijają się z rzeczywistością i ostatecznie ”złapać ” teatralnego bakcyla. Mogło się o tym przekonać 40 uczestników letnich warsztatów teatralnych współfinansowanych przez Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury i Rekreacji w Mroczy oraz  „Program Profilaktyki Uzależnień dla Miasta i Gminy Mrocza” w dniach od 08.07 do 14.07.2022r. Obozowicze w wieku od 7 do 16 lat uczestniczyli w zajęciach prowadzonych przez instruktora Justynę Misterkiewicz oraz twórczynię filmów animowanych, absolwentkę Akademii Sztuk Pięknych w Poznaniu Monikę Kuczyniecką. Letni obóz teatralno-wodniacki odbywał się w Harcerskiej Stanicy Wodnej w Rościminie.

Podczas warsztatów filmu animowanego uczestnicy mieli wspaniałą okazja, aby wypowiedzieć się w dynamicznym medium filmu. Filmowcy amatorzy na warsztatach poznali historię filmu animowanego, podstawy jego powstawania, nauczyli się jak budować scenariusz, własnoręcznie wykonywać scenografię i bohaterów z plasteliny, by na koniec wspólnie animować obozową opowieść. Młodzi miłośnicy teatru i gry aktorskiej pracowali nad dykcją, emisją głosu, plastyką ciała, ruchem scenicznym i emocjami za pomocą zabaw i gier teatralnych. Nauka podstawowych umiejętności warsztatowych w atmosferze zabawy dostarczyła dużo radości, pozwoliła na przełamanie barier oraz otwarcie się na sztukę. Ćwiczenia integrujące grupę oraz elementy improwizacji aktorskiej pozwoliły uczestnikom zajęć na odkrywanie nowych możliwości, twórcze spędzenie wolnego czasu oraz czerpanie satysfakcji i przyjemności ze wspólnej ”zabawy w teatr”. Popołudniami znalazł się czas na rekreację, sport i animacje. Uczestnicy sprawdzali swoich sił podczas zajęć kajakowych, oraz pływania łodziami wiosłowymi. Był także czas na tańce animacyjne, ognisko i konkurs piosenki.

7 dni beztroskiej zabawy, nauki i odpoczynku szybko dobiegło końca, a finalnym efektem pracy uczestników warsztatów teatralnych jest prezentowany film. Serdeczne podziękowania składamy wszystkim tym osobom, które przyczyniły się do zorganizowania tegorocznego obozu.

image_pdfimage_print