DOŻYNKI Gminno-Parafialne 2021 zakończone.

 

DOŻYNKI Gminno-Parafialne w Mrozy zapoczątkowała dziękczynne msza św. w parafii pw. św. Mikołaja i Wniebowzięcia NMP.

Sołectwo Ostrowo przygotowało wieniec dożynkowy inne sołectwa wypiekły chleby i przygotowały kosze pełne płodów rolnych..

Po mszy św. kolorowy dożynkowy korowód udał się na mrotecki stadion. Na czele korowodu jechali motocykliści – Mroteckie Anioły oraz Nadnoteckie Sokoły, za nimi z pieśnią i muzyką maszerowali członkowie ZPiT „Krajna” z Nakła oraz przedstawiciele sołectw. Oczywiście władze samorządowe i mieszkańcy. Na bryczce Pana Zbigniewa Pokojskiego jechali Starostowie dożynek: Karolina Murek
z Kaźmierzewa oraz Piotr Malak z Jeziorek.

W dalszej kolejności ceremoniał dożynkowy oraz część artystyczną zapoczątkował ZPiT Krajna w specjalnym programie dożynkowym. Następnie głos zabrali: przewodniczący mroteckiej rady miejskiej Jarosław Odrobiński i zastępca burmistrza Mroczy Waldemar Chudzik. Podziękowali oni rolnikom za trud włożony w ich często niedocenianą pracę.

Starostowie tegorocznych dożynek ofiarowali mroteckim włodarzom tradycyjny bochenek chleba. Chwilę później na scenie zaprezentowali się lokalni artyści – Sandra Pawlikowska oraz Zespół Śpiewaki pod kierunkiem Janusza Paliwody. Licytowaliśmy upieczone przez sołectwa chleby. Wszystkie zostały sprzedane
na łączną kwotę 1320,-zł. Pieniądze te przeznaczone były dla WTZ w Mroczy.

Tuż po godz. 20:00 na scenie wystąpił Kabaret Kałasznikof, którego skecze bawiły całą widownię. Mieszkańcy śmiali się z prezentowanych sytuacji wziętych prosto z życia, ale przedstawionych w krzywym zwierciadle. Na koniec wystąpił zespół Blue Cafe, który zagrał tego wieczoru swoje najpopularniejsze przeboje.

Zespół nawiązał świetny kontakt z widownią i docenił mrotecką publiczność.

Zespołowi podziękował i zakończył dożynki zastępca burmistrza Mroczy Waldemar Chudzik.

image_pdfimage_print