II Turniej Szachowy o puchar MGOKiR

W sobotę 15 października  odbył się –  II Turniej Szachowy o puchar Miejsko Gminnego Ośrodka Kultury i Rekreacji w Mroczy.

Kierownikiem zawodów oraz sędzią był Mirosław Kozielski.

Na zawody do Mroczy przyjechało 65 zawodnicy z takich miast jak: Nakło, Kcynia, Bydgoszcz, Sępólno Krajeński, a także Złotów, Poznań, Koronowo.

Turniej uroczyście otworzyli: Zastępca Dyrektora MGOKiR – Pan Andrzej Brzóska oraz Zastępca Przewodniczącego Rady Gminy –  Pan Jarosław Okonek.

Turniej rozegrany został w trzech grupach rankingowych: Open A (Turniej zgłoszony do rankingu FIDE), Open B (Turniej amatorski) i Open C (z możliwością zdobycia V i IV kategorii szachowej). W grupach A i B grano przy wykorzystaniu systemu szwajcarskiego, na dystansie 7 rund, tempem rapid 12 minut +4 sekundy za każde wykonane posunięcie, a w grupie C tempem 30 minut na zawodnika.

W Openie A pierwsze trzy lokaty zdobyli: I miejsce Marek Olszewski (BKS Chemik Bydgoszcz), II miejsce Mateusz Budnik (Bydgoszcz), III miejsce Bartosz Przybylski (BKS Chemik Bydgoszcz).

W Openie B na podium stanęli: I miejsce Henryk Kotliński (KSzach „Jedynka“ Złotów), II miejsce Kajetan Sakowicz (KSzach „Jedynka“ Złotów), III miejsce Zbigniew Bela (Bydgoszcz).

W Openie C na podium stanęli: I miejsce Jakub Graczykowski (Bydgoszcz), II miejsce Wojciech Mrozowicz (KS Royal Chess Bydgoszcz), III miejsce Michał Hoffmann (Cekcyn).

Najlepszym szachistom, reprezentującym Gminę Mrocza, została Ewa Karkowska. Najlepszym juniorem z Gminy Mrocza został Cezart Tajer,  a najlepszą juniorką z Gminy Mrocza – Zosia Kozielska.

Najmłodszy zawodnik turnieju – Jakub Gackowski – lat 4.5.

Najstarszy zawodnik turnieju – Kazimierz Jurkiewicz – lat 83.