Narodowe Święto Niepodległości

W tym roku obchodzimy 104. Rocznicę Odzyskania przez Polskę Niepodległości. Tegoroczne obchody Narodowego Święta Niepodległości w Gminie Mrocza rozpoczną uroczystości pod Obeliskiem „100. rocznicy powrotu Mroczy do Macierzy 1920-2020 22.01.2020” (na skrzyżowaniu ul. Kościuszki  i ul. Bydgoskiej w Mroczy), gdzie przedstawiciele władz samorządowych złożą symboliczne wiązanki kwiatów dla upamiętnienia tych wydarzeń.

O godz. 10.00 w kościele parafialnym pw. św. Mikołaja i Wniebowzięcia NMP w Mroczy zostanie odprawiona msza św. w intencji Ojczyzny. Po zakończeniu mszy św. zapraszamy na degustację rogalików Św. Marcina na mroteckim targowisku przy ul. Łąkowej.

O godz. 18:45 nastąpi uroczyste posadzenie pamiątkowego drzewa przez społeczność ukraińską w Parku przed Halą Widowiskowo – Sportową w Mroczy, w której od godz. 19:00 będzie można oglądać wystawę „Symbole Narodowe” ze zbiorów Piotra Fiałkowskiego. Od godz. 19:00 rozpoczną się również występy: zespołu Śpiewaki, zespołu Fresh, grupy teatralnej BAJZEL oraz Emilii Pawłowskiej z programem pt. „Niebo nad jeziorem”. Wstęp wolny.

Serdecznie zapraszamy !

image_pdfimage_print