NIEBO NAD JEZIOREM – Emilia Pawłowska

            Program „Niebo nad jeziorem” to autorski debiut Emilii Pawłowskiej, wokalistki i autorki piosenek pochodzącej z okolic Więcborka (kuj.-pom.). To historie opowiadane wierszami dwóch, związanych z Krajną poetek Anny Szucy i Aliny Rzepeckiej na który składają się melodyjne piosenki, dotykające doświadczeń każdego z nas. Pełne akustycznych, naturalnych, szlachetnych brzmień o jakość których zadbał aranżacyjnie Adam Lemańczyk – współtwórca albumu,  ceniony pianista, klawiszowiec, aranżer i producent muzyczny.

           Materiał muzyczny zawarty w programie jest bardzo zróżnicowany lecz oscyluje m.in. wokół  jazzu, popu, bosanovy i muzyki etnicznej. Wynika to z fascynacji różnymi stylami muzycznymi samej Emilii Pawłowskiej, a także  pozostałych muzyków, którzy mieli swój wpływ na ten projekt. Dzięki temu w muzyce, którą można usłyszeć podczas koncertu „Niebo nad jeziorem”, zawarta jest cała paleta emocji, natomiast refleksje zawarta w tekstach poetek, poruszają słuchacza i kierują jego uwagę na ponadczasowe wartości. 

W koncercie  wystąpią

Emilia Pawłowska – śpiew
Klaudia Kaczyńska – chórki
Mateusz Wiśniewski – chórki
Igor Nowicki – instrumenty klawiszowe, kierownictwo muzyczne
Marcin Gawdzis – trąbka, flugelhorn
Maciej Olesiński – gitary, banjo
Bartłomiej Werachowski – gitara basowa
Mateusz Krawczyk – perkusja, perkursonalia

Album NIEBO NAD JEZIOREM ukazał się 28 maja 2021 r. nakładem wydawnictwa SOLITON.
Zarówno płytę jak i koncert patronatem medialnym objęły redakcje: Polskie Radio PiK, Muzykoholicy, Polska Płyta / Polska Muzyka i Era Jazzu.

Koncert objęty patronatem:

–  Polskie Radio PiK

image_pdfimage_print