Poezja jest kobietą

🌷Poezja jest Kobietą 🌹
🔥Wieczór słów i dźwięków.🎶
Spotkanie autorskie z Krystyną Misterkiewicz oraz koncert Emilii Pawłowskiej akustycznie.
Gościem specjalnym będzie dr hab. prof. UAM Małgorzata Zduniak.
➡️ Krystyna Misterkiewicz, poetka urodzona w 1954 roku w Nielbarku koło Nowego Miasta Lubawskiego. Mieszka w Słupówku, w gminie Mrocza, w powiecie nakielskim. Ukończyła Technikum Rolnicze w Brzostowie. Matka syna i dwóch córek. Choroba córki Moniki Marii, wymagającej stałej opieki, zaktywizowała poetkę do działalności społecznej w organizacjach pozarządowych. Współtworzyła Stowarzyszenie Rodziców i Opiekunów Dzieci Niepełnosprawnych w Mroczy, przekształcone w Ośrodek Wsparcia w Mroczy, który stanowił fundamenty Warsztatów Terapii Zajęciowych w Mroczy. Współpracuje z Towarzystwem Przyjaciół Dzieci w Nakle nad Notecią i w Mroczy.
Wyróżniona odznaką Przyjaciel Dzieci. Tworzy od 🦾 1985 roku. Opowiadania i wiersze są zapisem wspomnień oraz codziennych refleksji. Teksty publikowano w Wiadomościach Krajeńskich, Gazecie Pomorskiej, Czasie Nakła.
W 2004 roku wyróżniona w konkursie Toruńskiego Towarzystwa Kultury za ,,Opis życia własnego w XX stuleciu”. Opowiadanie „Moja lekcja życia” opublikowano w zbiorze ,,Opowiedzieć życie swoje”.
❄️❄️❄️❄️❄️❄️❄️❄️❄️❄️❄️❄️❄️❄️❄️❄️
➡️ Emilia Pawłowska – akustycznie
Podczas koncertu artystka zaprezentuje wybrane utwory z albumu
„Czas nas uczy pogody” oraz z autorskiego albumu „Niebo nad jeziorem”.
Wystąpią:
Emilia Pawłowska – wokal
Igor Nowicki – piano
Maciej Olesiński – gitara akustyczna
Tomasz Skrętkowski – instrumenty perkusyjne
Emilia Pawłowska – śpiewa, komponuje, tworzy przestrzeń do rozmów o wrażliwości. W roku 2019 nagrała płytę „Czas nas uczy pogody” na której znalazły się autorskie interpretacje polskich przebojów w aranżacjach Roberta Wiórkiewicza. Płyta zdobyła wielu fanów i została doceniona przez media. W roku 2021 przy współpracy m.in. Adamem Lemańczykiem i zaprzyjaźnionymi poetkami Anną Szucą i Aliną Rzepecką nagrała autorską płytę „Niebo nad jeziorem”, która została wydana przez wydawnictwo SOLITON.
„Niebo nad jeziorem” jest niezwykle osobistym, poetyckim wyzwaniem i ciekawie opracowanym, muzycznym objawieniem kompozytorskim. Utrzymane z nostalgicznym nastroju kompozycje Emilii Pawłowskiej i Adama Lemańczyka stanowią mocne, emocjonalne odniesienie do poezji Anny Szucy i Aliny Rzepeckiej. Jest w tej sesji sporo „jazzowej kobiecości”, która może być wypełnieniem każdego nastroju. Precyzyjnie zaaranżowane brzmienie jest ważnym atrybutem nagrania i staje się równoważną
struktura całej tej pięknej, poetycko-muzycznej opowieści”.
– Dionizy Piątkowski – jazz.pl
❄️❄️❄️❄️❄️❄️❄️❄️❄️❄️❄️❄️❄️❄️
➡️ dr hab. prof. UAM Małgorzata Zduniak – polonistka, literaturoznawczyni i glottodydaktyczka, absolwentka Akademii Dziedzictwa w Międzynarodowym Centrum Kultury w Krakowie. Zajmuje się polską literaturą migracyjną w Niemczech i wielokulturowym dziedzictwem Polski. Była kierowniczką grantu Narodowego Centrum Nauki, Polsko-Niemieckiej Fundacji na rzecz Nauki i Narodowej Agencji Wymiany Akademickiej. Opracowuje innowacje dydaktyczne dla wykładowców i wykładowczyń oraz studentek i studentów zwiększające potencjał polskiego uniwersytetu w zakresie międzykulturowości (www.uniwersytetmiedzykuturami.pl, jpjo.amu.edu.pl). Autorka monografii: Filologia w kontakcie. Polonistyka, germanistyka, postkolonializm (Poznań 2019).
 
➡️ Termin: 8 marca 2024 roku
➡️ Godz. 18.00
➡️ Miejsce: Hala Widowiskowo-Sportowa w Mroczy.
Marszałka Józefa Piłsudskiego 4, 89-115 Mrocza
https://maps.app.goo.gl/uda27RsLv8yjQHBLA?g_st=ic
💰Bilety w przedsprzedaży 15 zł. W dniu koncertu 30 zł. Dostępne w Biurze MGOKiR w godz. 8:00 – 15:30
➡️ Wydarzenie: https://www.facebook.com/share/wBipinPnfFwniYnz/?mibextid=9l3rBW
Mrotecki Ośrodek Kultury https://www.facebook.com/mroczamgokir Bądź na bieżąco
image_pdfimage_print