Śniadanie wielkanocne w Mroczy

W dniu 2 kwietnia w Niedziele Palmową jak co roku odbyło się w Hali Widowiskowo-Sportowej wydarzenie pn. Śniadanie Wielkanocne. Uroczystości rozpoczęliśmy od przemarszu z pod mroteckiego ratusza do kościoła parafialnego w Mroczy, w którym odbyła się uroczysta msza święta. Po nabożeństwie mieszkańcy oraz zaproszeni goście barwnym korowodem przeszli ulicami miasta i udali się do Hali Widowiskowo-Sportowej na kolejna odsłonę Śniadania Wielkanocnego. Na scenie wystąpił Zespół  Folklorystyczny „Wielkopolanie”, którego kierownikiem jest Piotr Kulka. Zaprezentowali: tańce regionu łowickiego, tańce regionu spiskiego, tańce Krakowiaków Wschodnich oraz Krakowiaka Narodowego. W przerwach między suitami odbyło się rozstrzygnięcie konkursów: Palma Wielkanocna z regionu Łowickiego, stoisko Wielkanocne oraz Kartka Wielkanocna. Wyniki przedstawiają się następująco: Palma Wielkanocna: I miejsce –  KGW Drążno, II miejsce – KGW Mrocza, III miejsce – KGW Krukówko. Stoisko Wielkanocne : I miejsce – Sołectwo Drzewianowo, II miejsce – Sołectwo Krukówko, III miejsce – Sołectwo Drążno. Kartka Wielkanocna: 3-4 latki: I miejsce – Wanda Romanowska,

Przedszkole  w Witosławiu, II miejsce – Jan Kobylarz, Przedszkole Miejskie w Mroczy, III miejsce – Maja Tomas, Przedszkole SP w Mroczy, Wyróżnienie – Blanka Stakuć, Przedszkole Miejskie w Mroczy.

5-6 latki: I miejsce – Nikodem Świacki, Przedszkole Miejskie w Mroczy, Jan Romanowski, Przedszkole  w Witosławiu, II miejsce – Krzysztof Kiełpikowski, Przedszkole Miejskie w Mroczy, III miejsce – Jagoda Patuła, Przedszkole SP w Mroczy, Wyróżnienie – Zofia Cegielska, Przedszkole Miejskie w Mroczy, Katarzyna Iciek. Klasy I-III: I miejsce – Zosia Kobylarz, klasa IIIa SP Mrocza, Antonina Dzieszka, SP Mrocza, II miejsce – Melisa Domżalska, SP Mrocza, Anna Górecka, SP Mrocza, Lena Wielgos, NSP w Mroczy, III miejsce – Karol Piątkowski, SP Mrocza, Maja Koszewa, SP Mrocza, Wyróżnienie – Marianna Śledzik, SP Mrocza, Lilianna Majewska, SP Witosław.

Na scenie pojawili się także włodarze naszego miasta: Zastępca Burmistrza Miasta i Gminy Mrocza – Waldemar Chudzik oraz Przewodniczący Rady Miejskiej w Mroczy – Jarosław Odrobiński, którzy złożyli wszystkim mieszkańcom życzenia z okazji zbliżających się świat Wielkanocnych.

image_pdfimage_print