Szymon Łątkowski

Szymon Łątkowski – pochodzący z Mroczy komik, solista kabaretowy i satyryk młodego pokolenia. Na estradzie zadebiutował kilka lat temu, od tamtego czasu nagradzany jest na największych polskich festiwalach i przeglądach kabaretowych, między innymi: Krakowskiej PACE, Mazurskim Lecie Kabaretowym, Lidzbarskich Wieczorach Humoru i Satyry, FAMIE w Świnoujściu, czy Szpaku w Szczecinie. Godny podkreślenia jest fakt, iż na swoim koncie ma kilkanaście Nagród Publiczności. Od kilku lat regularnie występuje w najpopularniejszych kabaretowych programach telewizyjnych, między innymi: „Kabaret Na Żywo”; „Latający Klub Dwójki”; „Dzięki Bogu już Weekend”; czy „Gwiazdy Kabaretu”. Uczestniczył również w największych letnich produkcjach kabaretowych: Festiwalu Kabaretu w Koszalinie, Mazurskiej Nocy Kabaretowej w Mrągowie czy Magicznym Zakończeniu Wakacji w Kielcach. 

Uznawany za czołowego komika młodego pokolenia, stworzył własny niepowtarzalny styl: kabaret jednego aktora oparty na znakomitym komediowym aktorstwie i wcielaniu się w wiele postaci jednocześnie. Najbardziej rozpoznawalne skecze z jego udziałem to: „Wesele”; „Kolejka do lekarza”; „Baba na zakupach”. 

Od kilku lat związany z MGOKIREM, chętnie angażujący się w działania kulturalne w naszej gminie, regularnie występuje i prowadzi wydarzenia kulturalne w Mroczy. 

Więcej informacji: https://www.facebook.com/beztroskilatkowski/

AKTUALNOŚCI MGOKiR MROCZA

image_pdfimage_print