Twórczy BAJzel 

XVII Przegląd Interpretacji Teatralnej dla Dzieci i Młodzieży, Teatr Baj Pomorski, Toruń 2022

Na deski małej sceny toruńskiego Teatru Baj Pomorski wrócił, po dwóch latach przerwy, Przegląd Interpretacji Teatralnej dla Dzieci i Młodzieży. Podczas XVII-stej edycji konfrontacji adepci teatralni z Kujawsko – Pomorskiego zaprezentowali się wspaniale. Warto podkreślić, że młodzi artyści mierzą się z tekstem w pojedynkę. Scena jednego aktora jest jedną z najbardziej wymagających form teatralnych. Tym większe należą się wszystkim brawa za odwagę, wyobraźnię, talent i ambicję. Podczas tegorocznej edycji konkursu aktorzy dziecięco – młodzieżowego teatru BAJzel z Miejsko – Gminnego Ośrodka Kultury i Rekreacji w Mroczy a jednoczście uczniowie Szkoły Podstawowej im. Wojska Polskiego w Mroczy oraz już licealiści szkół nakielskich i bydgoskich, dowiedli, że siła sztuki jest wielka, a oni, pod jej wpływem, pokonują swoje granice i wychodzą z pandemicznego uśpienia. I to z jaką piękną energią !
Znowu zdobywają doświadczenia, spotykają się w gronie przyjaciół, kreują postaci teatralne, tworzą mini spektakle zdobywając uwagę i zachwyt widowni oraz uznanie jury.
Podczas XVII Przeglądu Interpretacji Teatralnej dla Dzieci i Młodzieży, Baj Pomorski 2022, aktorzy teatru BAJzel z Mroczy odnieśli sukcesy:
W kategorii drugiej Alicja Gondek zajęła miejsce I za interpretację fragmentu prozy Grzegorza Kasdepke – Kto się lubi, ten się czubi . Wspaniałe były również Iga Janeczko, Zuzannya Blaszczyńska, Pola Gil.

W kategorii trzeciej Mariannie Wegner przyznano bezapelacyjne miejsce I za CASTING

– brawurową interpretację fragmentu utworu Justyny Bednarek – Niesamowite przygody dziesięciu skarpetek…

W kategorii czwartej Matylda Pokrzywka wywalczyła miejsce III za ROZUM -interpretację monologu kabaretu DUDEK.

Oryginalną adaptację/współczesną wariację interpretacyjną Ani z Zielonych Szczytów przedstawiła Helena Radziejewska.


W kategorii piątej Aleksander Leks zaskarbił sobie sympatię widowni oraz jury i odebrał nagrodę za miejsce III za Dziennik Aleksa –

interpretację fragmentu powieści Lucyny Riley pt. Sekrety Heleny.


Amira Berghleh za występ Cisza/ Odnaleźć siebie – Stoiński/Różewicz otrzymała wyróżnienie za najoryginalniejszy scenariusz, świetną dykcję i przejrzystą interpretację poezji. Na szczególną uwagę zasługuje Wiktoria Mazgaj, przedstawiła dojrzałą, czułą i osobistą (dedykacja – Mamie) interpretacje fragmentu powieści Bieguni Olgi Tokarczuk.

image_pdfimage_print