Urodziny Mroczy 2021

Tegoroczne Urodziny Mroczy możemy uznać za zakończone. Każdego dnia na mroteckiej scenie temperatura rosła z godziny na godzinę, aż w niedzielny wieczór eksplodowała rockowym brzmieniem legendarnego zespołu „Oddział Zamknięty” grającego takie utwory jak: „Ten wasz świat”, „Party”, „Obudź się”, „Andzia i Ja” czy „Gdyby nie Ty”.

W ciągu całych dwóch dni atrakcji było co niemiara. W sobotę na plac przy ul. Łąkowej zawitało Radio Nakło ze swoim studiem plenerowym, a na scenie wręczano nagrody i wyróżnienia dla osób zasłużonych dla Gminy Mrocza w roku 2020. Na ulicy Łąkowej odbył się wyścig na hulajnogach oraz duathlon dla dzieci. W dyskotekowych rytmach swoją audycją zabawiał na żywo mieszkańców Mroczy oraz słuchaczy Radia Nakło Marcin Małecki, Radio Nakło Party. Pozdrowień, smsów i upominków było mnóstwo. Tego dnia również odbyło się wydarzenie towarzyszące – Otwarte Mistrzostwa Gminy Mrocza w Szachach Szybkich, które zostały rozegrane w Hali Widowiskowo-Sportowej w Mroczy. Przez cały sobotni dzień można było wziąć udział w spisie powszechnym oraz zaczepić się przeciwko Covid-19 w Mobilnym Punkcie Szczepień, a wśród zaszczepionych tego dnia osób rozlosowano bony pieniężne.

Drugi urodzinowy dzień rozpoczęto na mroteckim cmentarzu złożeniem kwiatów przez delegację Gminy, szkół oraz jednostek podległych na Grobie Nieznanych Żołnierzy. Następnie w Kościele p. w. Św. Mikołaja i Wniebowzięcia NMP w Mroczy została odprawiona msza w intencji ojczyzny. Mrotecki Rynek w samo południe opanowali mali biegacze biorący udział w dziecięcym Biegu Wilczym Tropem. Godzinę później wystartowała kategoria osób dorosłych. Od godz. 15:00, z placu przy ul. Łąkowej wystartował rajd rolkarzy, którzy przemierzyli trasę ulicami Mroczy w asyście Policji, Straży Miejskiej oraz strażaków z OSP Mrocza. O godz. 16:00 mroczanie zmienili rolki na rowery i wyruszyli na rajd rowerami drogami Gminy Mrocza. Na tych, którzy pozostali wokół sceny, czekały atrakcje, takie jak: pokazy Policji z Nakła oraz Straży z OSP Mrocza, szczudlaże oraz klauni z MimesisArt z Bydgoszczy, dmuchane zamki, Ranczo Amadeusz, występ mieszkanki Mroczy – Sandry Pawlikowskiej oraz zespołu Śpiewaki. Finał obchodów urodzin uwiecznił, ponad półtoragodzinny koncert zespołu Odział Zamknięty.

Zapraszamy do galerii zdjęć z obchodów urodzin Mroczy

image_pdfimage_print