VIII Feryjny Turniej Szachowy dla Dzieci i Młodzieży o Puchar Prezesa Klubu Luks Feniks Mrocza

10 lutego 2024 r. w Ośrodku Kultury Mrocza przeprowadziliśmy VIII Feryjny Turniej Szachowy dla Juniorów o Puchar Prezesa Klubu Feniks Mrocza.
Najmłodszy uczestnik, Janek, miał 7 lat.
Na turniej szachowy, przybyło łącznie 77 zawodników z Mroczy, Bydgoszczy, Złotowa, Grudziądza, Poznania, Gniezna, Sępólna Krajeńskiego, Więcborka. Wydarzenie poprowadził sędzia Centralnej Klasy Państwowej – Mirosław Kozielski. Sędzią asystentem był Szymon Rzechtalski ze Złotowa.
Oficjalnie turniej rozpoczęli: prezes Klubu LUKS Feniks Mrocza – Marcin Klebs, Dyrektor Miejsko Gminnego Ośrodka Kultury i Rekreacji – Małgorzata Papała, oraz Przewodniczący Rady Miejskiej w Mroczy – Łukasz Piotrowski..

Zawodnicy walczyli o tytuł „Najlepszego Juniora”.
Zdobył go Wiktor Hałuj (KSz “LECH-WSUS Poznań). Drugie miejsce przypadło Michałowi Góreckiemu (LKS “Chrobry Gniezno”), a trzecie miejsce na podium zajął Kamil Semrau (MKS “EMDEK” Bydgoszcz). Turniej B
1. miejsce – Igor Hoszowski (MDK 5 Bydgoszcz), 2 miejsce – Paweł Wiśniewski (Bydgoszcz), 3 miejsce – Jan Białkowski (KS GWIAZDA Bydgoszcz). W tym turnieju była możliwość podwyższenia swojej kategorii szachowej, co udało się sporej licznie osób. Turniej C – 19 zawodników.

Dla niektórych była to pierwsza styczność z szachami. Najlepszy był Kazimierz Dobrzański (MLKS “Krajna” Sępólno). Za nim na podium miejsca zajęli Stanisław Szopa oraz Radosław Kilar (KSzach “Jedynka” Złotów). Na turnieju panowała rodzinna atmosfera, dostępny był bar kawowo-herbaciany, dla każdego zawodnika został zapewniona nagroda w postaci drobnego upominku. Najlepszym juniorem z Mroczy został Damian Bloch. Gratulujemy wszystkim zawodnikom, życzymy jak najlepszych wyników w kolejnych turniejach i zapraszamy na kolejne szachowe zmagania do Mroczy.