Wieczór słów i dźwięków

W piątek 8 marca w Hali Widowiskowo-Sportowej w Mroczy odbyło się wydarzenia pod hasłem: Poezja jest Kobietą – wieczór słów i dźwięków. Mrotecki Dzień Kobiet rozpoczął się od autorskiego spotkania z Krystyną Misterkiewicz – poetką urodzoną w 1954 roku, mieszkającą w Słupówku w Gminie Mrocza. Pani Krystyna pisze opowiadania i wiersze od 1985 roku.  W 2004 roku wyróżniona w konkursie Toruńskiego Towarzystwa Kultury za ,,Opis życia własnego w XX stuleciu”. Rozmowę z autorką tekstów poprowadził nasz gość specjalny dr hab. prof. UAM Małgorzata Zduniak – polonistka, literaturoznawczyni i glottodydaktyczka, absolwentka Akademii Dziedzictwa w Międzynarodowym Centrum Kultury w Krakowie. Wieczór ten obfitował nie tylko w słowa pięknej poezji pojawiła się również muzyka, którą na scenie zaprezentowała znana artystka – Emilia Pawłowska. Podczas koncertu pojawiły się wybrane utwory z albumu
„Czas nas uczy pogody” oraz z autorskiego albumu „Niebo nad jeziorem”. Piękno muzyki i słów, które wybrzmiały tego wieczoru zachwyciły zgromadzoną publiczność, dając tym samym przestrzeń do refleksji w temacie wrażliwości.
Całe wydarzenie poprowadziła Małgorzata Papała – Dyrektor Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury i Rekreacji w Mroczy. W tym wyjątkowym Dniu nie zabrakło ciepłych słów, które skierował do kobiet Przewodniczący Rady Miejskiej w Mroczy – Łukasz Piotrowski. Podczas koncertu wszystkie Panie otrzymały skromny upominek w postaci kwiatów, które wręczał Waldek z Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury i Rekreacji w Mroczy.
Z tego miejsca pragniemy raz jeszcze złożyć najserdeczniejsze życzenia niekończącej się radości, której nie da się zmierzyć, uśmiechów, które rozjaśniają najciemniejsze dni, i odwagi, abyście każdego dnia stawały się silniejszą wersją siebie, wszystkiego najlepszego z okazji Dnia Kobiet życzy Dyrektor MGOKiR w Mroczy Małgorzata Papała wraz z pracownikami.

image_pdfimage_print