WOŚP 2022 w Mroczy

Finał tegorocznej Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy już 30 stycznia w Hali Widowiskowo – Sportowej w Mroczy. Szczegóły na plakacie.

„W Weronie”

Program „W Weronie” to zbiór wybranych piosenek ze słowami Marka Sochackiego do muzyki Roberta Wiórkiewicza, Jerzego Dziedziczaka i samego autora tekstów. Marek Sochacki to zasłużony działacz kultury, znany i ceniony nie tylko w Sandomierzu. Śpiewał, pisał teksty piosenek, komponował, pisał sztuki teatralne a także uczył dzieci i młodzież. Szczególnie bliska mu była piosenka autorska z „krainy łagodności”, z niebanalnym, refleksyjnym tekstem. Jest autorem ponad 700 piosenek. Jako artysta z nurtu poezji śpiewanej i piosenki autorskiej występował z sukcesami na festiwalach i przeglądach w całym kraju. Po raz ostatni wystąpił na scenie w lipcu 2012 r. na Festiwalu „Dookoła Wody” wraz ze swoimi wychowankami. Zmarł 29.08.2012 r. w wieku 56 lat.

Emilia Pawłowska z piosenkami Marka Sochackiego pierwszy raz wystąpiła w listopadzie ub. r. jako support koncertu Stanisława Sojki w Mroczy (kuj. – pom.). Towarzyszyli jej znakomici muzycy: Natan Kosętka – skrzypce oraz Piotr Dąbrowski – fortepian.

image_pdfimage_print